wtorek, 3 października 2023

Książkowo - Itchy, tasty. Nieoficjalna historia Resident Evil

    Resident Evil... Capcom... Street Fighter... Legendy gier...

    Dzisiaj o książce, która zabiera nas w podróż po serii Resident Evil. Serii znanej, uznanej, straszącej ludzi od 1995 roku. 


    Samej gry przybliżał nie będę, o tym jest książka :D Wyłącznie wiele pytań, na które odpowiedzi możecie w niej znaleźć, bo przeczytanie zdecydowanie polecam! Jak to się stało, że Tokuro Fujiwara mimo przeciwności kierownictwa firmy, uparł się jednak i doprowadził do wydania gry, która 'zeszła' w milionach egzemplarzy? Która ukazała się w wielu reeedycjach nawet na samą Playstation 1? Jak dostosowano Resident Evil do Dual Shocka i gałek analogowych? Jak doszło do nagrania angielskiego dubbingu, który stał się już kultowo wyszydzany? Czemu opuścił firmę mimo sukcesu gry? Czy jego następca, Hideki Kamiya poradził sobie z Resident Evil2? Czemu 'zaorano' rok pracy z Resident Evil 2 i zaczęto od nowa? Czemu Resident Evil 2 ukazał się na dwóch płytach, chociaż w ostatnim momencie bardzo podwyższyło to koszty wydania gry?

    Może chcecie wiedzieć jak powstawał spin off - Resident Evil 3 - Nemesis? Jak to się stało, że gra została wydana również na konsole Sega - Saturn i Dreamcast? Czy sprostano wymaganiom konsoli PS2? Jak doszło do wydania na tak egzotyczną konsolę jak gome.com? Czemu skasowano port na GBC? Jak został odebrany Resident Evil Gaiden?

    Czy romans Resident Evil Survivor z GunCon przetrwał? Jak udało się pomieścić Resident Evil 2 na Nintendo 64? Czy naprawdę minęło ponad 20 lat od wydania Resident Evil na Gamecube? Jak się grało w sieciowe RE Outbreak? Czy naprawdę Devil May Cry ewoluował z pomysłu Resident Evil "3.5"? Jakie są różnice pomiędzy Gamecube i Playstation 2? Resident Evil na Dual Screen - czy to mogło się udać?

    Na te i wiele, wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w książce. Czytało się świetnie, to taka skondensowana pigułka informacji, wiedzy zdobytej przez autora podczas dziesiątek godzin rozmów z twórcami, osobami odpowiedzialnymi za programowanie, planowanie, wydawanie.

    Dla statystki - książka wydana przez Wydawnictwo Openbeta, ponad 220 stron, okładka miękka, autorem jest Alex Aniel. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz