poniedziałek, 9 października 2023

Książkowo - Hey! Listen! A journey through the golden era of video games.

    Kolejna książka. Przeczytana co prawda ponad rok temu, ale nadrabiam zaległości w opisywaniu, skoro za oknem szarówka i mżawka.

    A warto sobie te wieczory rozświetlić zabawną lekturą, pisaną przez osobę zaangażowaną w temat. A Steve jest nie tylko facetem kochającym gry, ale będącym współprowadzącym Dara O Briain's Go 8 bit show - cyklu programów o grach, prowadzonych z humorystycznym zacięciem. Nie ma ich niestety na Youtube, staram się znaleźć jakieś medium, gdzie będzie można je zobaczyć.

    Wracając jednak do książki - można ją podsumować kilkoma słowami, chociaż zasługuje na wiele więcej: zabawna, luźniejsza, mniej wypełniona suchymi faktami podróż przez historię gier video. Zaczynając od czasów 'przedpongowych', przechodząc przez automaty arcade, Atari, Nintendo, Sega, komputery, kończąc na historiach o erze CD-ROM i 3D. Niby standard, niby oklepane dania, ale podane w sposób, który wywołuje uśmiech na twarz - trzeba jednak przyznać, że niektórych żartów nie załapałem, były zbyt hermatyczne dla UK, lub traktowały o osobach, których po prostu nie znałem, lub o nich w ogóle nie słyszałem. To trochę inny świat - kiedy oni mieli dostęp do wszystkich dóbr cyfrowych na bieżąco, my dostawaliśmy je z kilkuletnim opóźnieniem, jeżeli w ogóle...

    Książka po angielsku, co ogranicza trochę grono odbiorców, ja bawiłem się dobrze. 


Spis rozdziałów:

1. The Land Before Pong

2. Atari Ascends

3. The Golden Age of Arcades

4. The Arcade... In Your Home!

5. The Computers Are Coming

6. Nintendo Dominate

7. Hedgehog Versus Plumber

8. Don't Forget the Computers!

9. Multimedia and the CD-ROM

10. 3D: 50 Per Cent Better, Because Maths

11. All Change

12. Hey! Listen!

Autor Steve McNeil, 324 strony, okładka miękka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz