sobota, 3 listopada 2018

RetroPie - konfiguracja

Na 'dzień dobry' ważna informacja, która mnie początkowo kompletnie zbiła z tropu.

RetroPie po wgraniu obrazu na kartę ze strony https://retropie.org.uk/download/ (pamiętajcie o wybraniu odpowiedniego dla Waszego Raspberry) jest PUSTE!

Edycja: Artykuł jest częścią większego opisu: http://cezarowy.blogspot.com/2018/11/arcade-bartop-opis-budowy-opus-magnum.html

Nie ma tam nic a nic! Ja rozumiem, że nie ma gier, to oczywiste. Ale żeby nie pokazał się żaden emulator? Granda! I kilka lat temu odbiłem się od tego tematu. 'Eeeee, znowu miesiące konfiguracji, zabaw. Odpuszczam.'. I niepotrzebnie odpuściłem, bo jest to w sumie bardzo proste.

Pliki z Waszymi zgranymi z dyskietek grami (no bo jak inaczej ;) muszą wylądować w odpowiednim folderze.

Amiga osobno, Atari 800 osobno, NES osobno, itd.

Każdy jednak folder/katalog ma identyczną strukturę i wystarczy wgrać jakikolwiek plik z programem demonstracyjnym/grą i emulator automatycznie się pokaże, wyświetlając w okienku pod nazwą sprzętu (zależnie w sumie od zaaplikowanej skórki) ilość gier, programów i dem jakie się znajdują w folderze.

W RetroPie domyślnie skonfigurowana jest Samba (serwer plików), z dostępem do trzech folderów (obrazy gier/programów demonstracyjnych, konfiguracje, BIOSy). Wystarczy poznać adres IP (na przykład programem (Advanced IP scanner - http://www.advanced-ip-scanner.com) i wpisać adres w Windows. Można również przez FTP. Trzecią opcją jest podłączenie pendrive, który zostanie automatycznie wykryty (RetroPie zapyta czy przenieść tam strukturę folderów).

Zawsze dostępna jest opcja konfiguracji RetroPie. Tam możemy dostać się do definicji zainstalowanych emulatorów, skórek do EmulationStation, sprawdzić co mamy na karcie/pendrive za pomocą Midnight Commander, itp. Wszystko opisane we wpisach w temacie Arcade bartop.

Wstępnie każdy z emulatorów jest skonfigurowany, wystarczy go uruchomić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz