wtorek, 19 września 2017

Yeelight LED Bulb - żarówka sterowana WiFi

Właśnie dotarła. Jeszcze ciepła, ledwo co wyjęta z pudełka. Yeelight - niby zbyteczny bajer, ale przecież o takich gadżetach piszę na tym blogu :)


Połączenia z aplikacją nie ma sensu opisywać, bo się praktycznie robi samo - instalacja aplikacji, parowanie, działa. Sprawdźmy jednak jak będzie z podłączeniem do Domoticz. Wiki jest w tym temacie dość optymistyczne, sprawdzimy jednak sami...

Po pierwsze - w aplikacji trzeba włączyć Developer mode. Na początek mały problem. Nie w aplikacji MiHome, ale w Yeelight! Czyli tu już standardowo - logujemy się na konto Xiaomi, łączymy się z WiFi żarówki i wracamy do aplikacji. Podłączona, działa.

Wybieramy naszą żarówkę i w prawym górnym rogu wybieramy Settings. Tam jest możliwość włączenia Developer Mode.
Następnie Domoticz, sekcja Hardware, jak poniżej. Wiki sugeruje używanie stałych adresów IP, co w końcu muszę ustawić u siebie...Czekamy dwie, trzy minuty i nasza żarówka pokaże się na zakładce Devices:

Dodajemy do wykorzystywanych urządzeń i cieszymy się zabawą! Brawo!10 komentarzy:

 1. Na JoyBuy jest promocja Xiaomi LED RGB po 12,5 Euro

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy do połaczenia tej zaròwki z domoticzem potrzebna jest jakas bramka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie jest potrzebna. Żarówka komunikuje się po WiFi, sterować można z poziomu aplikacji.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam osobiście takiej żarówki jeszcze nie widziałem, a zapowiada się bardzo ciekawie. Aktualnie jestem na etapie montowania paneli LED https://interblue.pl/panele-led,c,130 i myślę, że może z czasem zwrócę uwagę na tego typu żarówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie sprawdziły się świetnie w lampach tarasowych - klimat na imprezie, jasno do czytania gazety, wszytko bez ruszania się z fotela.

   Usuń
 5. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 6. A czymś się różni wersje Essential - https://www.komputronik.pl/product/696215/xiaomi-mi-smart-led-bulb-essential-white-and-color-.html

  OdpowiedzUsuń